Menu

Moja Historia

W ostatnim czasie mocno zaangażowałem się w działalność, która odkąd pamiętam, zawsze była bliska mojemu sercu. Jest związana z importem samochodów z USA. Na moje obecne miejsce w życiu pośredni wpływ zawsze miały samochody, determinując w przeszłości moje decyzje. Decydując się na pierwszy kontrakt, na mój pierwszy wyjazd na  8 miesięczny rejs miałem nadzieję na zrealizowanie swojego, w tamtym czasie największego marzenia, a mianowicie zakupu swojego upragnionego samochodu. Plan ten udało mi się zrealizować, a jednocześnie odkrywając wszystkie wspaniałe miejsca, doświadczenia jakich doznałem w czasie pobytu na statku, to na zawsze ukształtowało moje życie.

Obecnie udało mi się powrócić do pasji związanej z samochodami. Od kilku miesięcy zająłem się ich importem, nawiązałem współpracę z jedną z firm brokerskich licytującą na rynku amerykańskim, a ja stałem się dla nich jednym z kluczowych klientów. W przeciągu kilku miesięcy udało mi się wybrać i ściągnąć do Polski kilka interesujących modeli aut. Moje początkowe wybory były moimi prywatnymi decyzjami, a samochody te sprowadzałem dla własnego użytku. Poniżej prezentuje niektóre z nich. Najważniejsze jest fakt, że po odliczeniu wszelkich opłat: zakupu, cła, akcyzy, VAT cena samochodu  jest nadal o około 20% niższa od najniższej ceny rynkowej tego modelu w Polsce.

Miroslaw Nowak import aut z usa

Zobacz AUDI przed zakupem oraz po

(użyj suwaka)

Audi rozbite Audi naprawione

  Wkrótce zaczęli zgłaszać się do nas indywidualni klienci chętni do zakupu samochodu z USA, zlecając nam organizację zakupu auta na licytacji oraz cala logistykę związaną ze sprowadzeniem go do Europy i przyprowadzeniem samochodu dla klienta pod wskazany adres.

 Ogromną przyjemność i satysfakcję, daje nam każdorazowo rozpoczynanie współpracy z klientem, gdy wspólnie wyznaczamy zakres poszukiwań samochodu, ustalamy konkretny model pojazdu, rocznik oraz ustalamy budżet, za jaki klient chciałby dokonać zakupu takiego pojazdu, po czym przystępujmy do wyszukiwania konkretnych ofert.

auto_do_sprowadzenia
aukcja camaro

 

Powyżej przedstawiam Państwu jedna z licytacji, na której  licytowałem przedstawionego Mercedesa. Przez chwilę już czułem się szczęśliwym posiadaczem, dopóki chwilę przed końcem aukcji, inny kupujący przebił moją ofertę o 50 dolarów. Sprzedany komuś innemu!

 Z chwilą wyszukania konkretnych pojazdów i zaakceptowaniu ich przez klienta poddajmy samochody dogłębnej analizie starając się dotrzeć do ich historii serwisowej, do zdjęć, często nawet do pierwotnych właścicieli, aby ci określili nam stan pojazdu, który kiedyś był w ich posiadaniu, a którego zakup planujemy. W takich rozmowach pomaga mi fakt, że przez wiele miesięcy mieszkałem na Florydzie, gdzie mam wiele kontaktów i znajomości. Doskonale też znam amerykańską specyfikę handlu samochodami i mentalność tamtejszych handlarzy.

 W czasie licytowania upatrzonego pojazdu potencjalny klient często decyduje się brać udział w aukcji on-line , gdyż często ma ochotę poczuć ,,dreszczyk emocji ‘’ ,a jednocześnie daje mu to bezpośrednią kontrolę nad podejmowanymi decyzjami i możliwość dostosowania swojego budżetu do podbijanej przez innych uczestników na żywo ceny. Jest to, jak każda licytacja, coś co pozwala poczuć w sobie żyłkę ,,hazardzisty”.

Samochody dla moich klientów licytuje na rynku amerykańskim , w domach aukcyjnych i są to zawsze samochody sprzedawane przez firmy ubezpieczeniowe. Licytowane samochody są to pojazdy powypadkowe pochodzące wiarygodnego źródła, użytkowane zwykle przez jednego właściciela. Przed ustaleniem zakresu poszukiwań dokładnie konsultuje  z moim  klientem, ustalając szczegóły: markę, rocznik, stan techniczny oraz budżet jakim dysponuje. Po dokonaniu wstępnego wyboru, samochody poddaje szczegółowej weryfikacji, sprawdzając ich historie.

 

Po dokonaniu wyboru samochodu, który będziemy  licytować, proszę  Państwo o wpłatę zaliczki a będzie to 10%  kwoty,  którą licytujemy, z  racji tego , że po wygranej licytacji zobowiązany jestem do 3 dni do wpłaty dla domu aukcyjnemu pełnej sumy za samochód. W wypadku braku dokonania takiej wpłaty  jestem obciążany kara w wysokości 10% wartości licytacji.  Jeżeli nie uda się wygrać auta, zaliczka ta zostaje zwrócona lub przechodzi na następne licytacje. Jeżeli wygram samochód – wplata za samochód zostaje uregulowana,  Państwo poproszeni zostajecie o uregulowanie opłat  za transport lądowy w USA do portu oraz morski. Po przypłynięciu samochodu do portu Bremerhaven w Niemczech, uiszczamy wraz z klientem opłaty celne (cło oraz VAT). Po okresie dwóch tygodni samochód na lawecie przyjeżdża pod wskazany przez klienta adres. Na indywidualne życzenie organizuje dla Państwa kompleksowa naprawę samochodu (naprawy blacharsko-lakiernicze, konwersja samochodu z rynku amerykańskiego , tłumaczenie dokumentów oraz pomoc w rejestracji i uiszczeniu opłaty akcyzowej).

Zwykle cały proces od chwili wylicytowania samochodu do sprowadzenia go pod wskazany adres trwa ok.8 tygodni.

Po wygranej licytacji nowy właściciel samochodu otrzymuje link, który daje możliwość śledzenia pojazdu do chwili dostarczenia go pod wskazany adres. Cała usługa od momentu wylicytowania pojazdu do chwili przywiezienia go pod wskazany adres przez klienta trwa od 8 do 12 tygodni. Uwarunkowane to jest głównie przez miejsce, w jakim samochód zostanie wylicytowany. Samochody kupione na wschodnim wybrzeżu docierają do Europy w okresie krótszym, natomiast dostarczenie samochodu zakupionego na  zachodnim wybrzeżu, potrzebuję zwykle więcej czasu.

W obecnej chwili pobieram najmniejsze prowizje na rynku . Jest to oplata stała w wysokości 3000 pln i  jest niezależna od pojemność silnika czy wartość zakupionego samochodu. Obejmuje ona kompleksowa obsługę: wylicytowania, sprowadzenia oraz pomocy  uiszczaniu opła

bmw_do_sprowadzenia

Jednym z moich klientów był pan Mariusz, który zgłosił się do mnie z prośbą o zakup samochodu na rynku amerykańskim. Miał ściśle określone potrzeby i wymagania. Chodziło mu o samochód niski, z dużym przestronnym bagażnikiem i napędem na cztery koła. Wspólnie założyliśmy, że będzie to samochód niemiecki i w tym też kręgu rozpocząłem poszukiwania. Udało mi się wytypować kilka modeli, na których skupiłem swoją uwagę. Jednym z nich było BMW serii 3 wersji GT. Po dwóch nieudanych próbach w końcu udało mi się zakupić samochód z małymi uszkodzeniami w bogatej konfiguracji. Na obecną chwilę pan Mariusz przygotowuje się na odbiór naprawionego już samochodu.

 

 Obecnie mam kilka zamówień na ciekawe egzemplarze. Ostatnio zgłosił się do mnie pan Waldek, pasjonat motoryzacji, znany kierowca rajdowy. Zlecił mi on wyszukanie i wylicytowanie Mitsubishi Lancer EVO. Z racji tego, że jest to dosyć unikatowy samochód, a wystawiane pojazdy przez domy aukcyjne są często wyeksploatowane bądź historia ich jest „mocno zawiła”, nie jest to łatwe zlecenie. Mam wytypowanych kilka pozycji i czekam na wyznaczenie przez dom aukcyjny terminów licytacji. Jestem pewien, że wywiążę się z powierzonego mi zadania.

mitsubishi_rozbite

Coraz częściej zainteresowani klienci pytają o samochody z napędem elektrycznym. Rynek amerykański ma w tej dziedzinie ogromny potencjał, co czwarty kupowany tam samochód posiada alternatywne źródło napędu. Obecnie każdy z czołowych producentów samochodowych ma w swej ofercie modele z napędem elektrycznym, które powoli wypierają z rynku samochody z napędem tradycyjnym.

 Jest to w tej chwili najbardziej dynamicznie rozwijająca się gałąź motoryzacji. Samochody elektryczne są ekonomiczną przyszłością, eco -alternatywą, bez względu na niechęć bądź uprzedzenia do tego typu rozwiązań, wkrótce regulacje prawne nie pozostawią nam wyboru. Polska podpisała dyrektywy unijne zgodnie z którymi, zobowiązuje się do całkowitego zaprzestania sprzedaży pojazdów spalinowych w najbliższej przyszłości.

Samo sprowadzenie samochodu z napędem elektrycznym z rynku amerykańskiego odbywa się na specjalnych warunkach, gdzie kupujący zwolniony jest z uiszczenia opłaty akcyzowej. A reszta opłat celnych odbywa się na preferencyjnych warunkach.

Import samochodów z napędem elektrycznym jest po wielokroć opłacalny, oprócz korzystniejszej ceny z zakupu egzemplarza na rynku amerykańskim, niż europejskim,  samochody w USA sprzedawane są zawsze z maksymalnym doposażeniem. W Europie potencjalny kupujący udając się do salonu otrzymuje samochód w wersji standard a każdy element doposażenia niesie za sobą dodatkową dopłatę.

 Każdy samochód na Amerykańskim rynku ma tzw. Carfax. Jest to historia samochodu od momentu jego zakupu, liczbę właścicieli poprzez historię serwisową, historię wypadkową oraz kilometry jakie przejechał. Jest to jedyny tak wiarygodny raport, dający gwarancję, że samochód, który zamierzamy kupić ma udokumentowaną historię. Szczegóły takie jak: kolizje są dokładnie opisane, ewentualne zalania lub przeznaczenie samochodu do złomowania, czy rozbiórki na części również są umieszczone w tym raporcie.

Chciałbym zachęcić Państwa do skorzystania z moich usług, zlecając mi sprowadzenie swojego samochodu.
Import aut z USA
Import aut z USA
Przykładowe kalkulacje
Audi Q7 2017
aukcja +opłaty brokerskie86 062 zł
opłata za fracht6 500 zł
tłumaczenia +opinia rzeczoznawcy300 zł
cło, vat9 500 zł
transport+ prowizja firmy3 800 zł
naprawa+ części + adaptacja10 000 zł
konwersja lamp300 zł
akcyza3 000 zł
Razem118 942 zł brutto

Audi Q7 Premium Plus, jest to samochód  klasy Premium gdzie ceny podobnych w Polsce oferowanych na portalu Otomoto rozpoczynają się od kwoty 150 000 złotych.

Audi A5 2018 s- line
aukcja +opłaty brokerskie 64 125 zł
opłata za fracht 6 500 zł
tłumaczenia +opinia rzeczoznawcy 500 zł
cło, vat 7 000 zł
transport + prowizja firmy 3 000 zł
naprawa+ części + adaptacja 15 400 zł
konwersja lamp 1 000 zł
akcyza 1 500 zł
Razem 97 525 zł brutto

Audi A5 quattro wersja s-line ceny takiego modelu w Polsce rozpoczynają się od 120tys. PLN

Na podstawie tego przykładu, chciałbym Państwu przedstawić porównanie kosztów zakupu, sprowadzenia, naprawy i rejestracji.

W samochodach klasy Premium jest to oszczędność rzędu 20-30 tys.PLN gdzie kupujecie Państwo samochód z pewnego źródła, często jest to Amerykańska firma ubezpieczeniowa.

Każdy sprzedawany na rynku amerykańskim samochód posiada raport Carfax, który dokumentuje historie samochodu, jego przebieg, pełną historie serwisową. Posiadam kilka takich przykładów samochodów, które sprowadziłem dotychczas a które są już w posiadaniu nowych właścicieli.

Klienci mają różne potrzeby i oczekiwania, dlatego gwarantuje przygotowanie indywidualnej oferty dla każdego. Zadbam o wszystkie formalności, łącznie z przygotowaniem wstępnego kosztorysu. Licytuje różne samochody, nawet te luksusowe. W Internecie znajdziecie Państwo mnóstwo ofert z importem samochodów z USA, jeśli jednak cenicie sobie jakość, profesjonalną obsługę, indywidualne podejście a przede wszystkim atrakcyjne ceny- zajrzyjcie, na pewno wspólnie coś ustalimy.

Jeśli moja historia i usługę jaka proponuje zainteresuje Państwa a jednocześnie planujecie nabycie samochodu w najbliższym czasie, proszę o kontakt. Jestem przekonany, że uda mi się zachęcić wielu z Was do zakupu samochodu na rynku amerykańskim. Zapewniam, że dołożę wszelkich starań by wywiązać się z powierzonego mi zadania i pomoc zrealizować Państwa  marzenie o wymarzonym samochodu….

Zapraszam do kontaktu.

Import aut z USA
Call Now Button